۱۰ تا از بهترین شیشه شیر کودک【ایرانی و خارجی】🍼

۱۰ تا از بهترین شیشه شیر کودک【ایرانی و خارجی】🍼

امروز قصد داریم شما را با بهترین شیشه شیر کودک آشنا کنیم. شیشه شیر یکی از لوازمی است که بسیار ضروری می باشد. تغذیه نوزادان یکی از عوامل مهم می باشد که باید از طریق مادر اتفاق افتد، ولی در برخی از مواقع مادر نمی تواند به کودک شیر دهد که در این مواقع مادر می تواند از شیشه شیر استفاده کند. ما در این مقاله، مطالبی درباره بهترین شیشه شیر کودک و انواع آن را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

شیشه شیر چیست؟

هنگامی که مادر با سینه خود قادر به شیردهی به کودک نمی باشد، از شیشه شیر استفاده می کند. شیشه شیر یک بطری به همراه پستانک می باشد. از این وسیله هنگامی که مادر در دسترس نباشد و یا قادر به شیردهی با سینه خود نباشد، استفاده می شود. سعی کنید بهترین شیشه شیر کودک را انتخاب و خریداری کنید.

شیشه شیر از ۴ قسمت تشکیل شده است. بطری که در آن می توان مایعات را ریخت. سری شیشه شیر که کودک یا نوزاد با مکیدن آن می تواند مایع داخل آن را بخورد. سرپیچ شیشه شیر که بین سری و بطری قرار دارد که با چرخیدن روی بطری سفت می شود. این سری سبب جلوگیری از ورود عوامل بیرونی به داخل شیشه شیر می شود و در پوش شیشه شیر از اجزای شیشه شیر می باشند.

شیشه شیر چیست؟

بهترین شیشه شیر کودک

انتخاب بهترین شیشه شیر کودک یکی از مسائل مهم می باشد. والدین باید سعی کنند به خرید شیشه شیری بپردازند که از همه لحاظ مناسب فرزند خود باشد. برخی از ویژگی های بهترین شیشه شیر کودک عبارت است از:

 • شما باید تمام تلاش خود را بکنید شیشه شیری بخرید که در پروسه تولید آن از بهترین مواد به کار رفته باشد. برچسب BPA-free روی شیشه شیر نشان دهنده امن بودن و معتبر بودن محصول برای کودک شما می باشد.
 • از شیشه شیری استفاده کنید که طراحی خوب و زیبایی داشته باشد تا کودک بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد و از آن استفاده کند. سعی کنید شیشه شیری را تهیه کنید که دارای رنگ و طرح های خوب باشد تا برای کودک جذاب باشد. همچنین شیشه شیری را تهیه کنید که سبک باشد.
 • اگر از یک برند مشخصی استفاده می کنید، شیردوش دستی و یا برقی خود را هم از همان برند تهیه کنید تا هماهنگی بیشتری در جهت کارایی داشته باشند.
 • شیشه شیر ها دارای سر شیشه های مختلف و متنوعی می باشند که شما باید سعی کنید، مدل سینه مادر را تهیه و از آن استفاده کنید.
 • از برندهای معتبر و خوب مانند دکتر براونز، فیلیپس اونت، کوموتومی و تامی تیپی برای تهیه شیشه شیر استفاده کنید.
 • سعی کنید شیشه شیری که می خواهید برای کودک خود تهیه کنید، مناسب سن خود باشد. این وسیله بسیار اهمیت دارد، پس در انتخاب و خرید شیشه شیر دقت فراوانی داشته باشید.

انواع شیشه شیر :

💜شیشه شیر مدل زاویه داراین شیشه شیر این را دارد که مادر به راحتی و بدون نگرانی از تجمع گاز در معده کودک به آن شیر دهد.
😍شیشه شیر مدل طبیعیاین نوع شیشه به دلیل ظاهری که دارد از تجمع گاز در معده کودک جلوگیری می کند.
💗شیشه شیر مدل آستردارداخل این نوع شیشه ها، آستر یک بار مصرف وجود دارد که استریل شده اند و در صورت بستن درپوش، فیکس می شود.
🌹شیشه شیر مدل استاندارداین نوع شیشه شیر ظاهر کلاسیک دارد و در دو نوع پلاستیکی و شیشه ای می باشد.

۱۰ تا از بهترین شیشه شیر کودک را بشناسید!

شیشه شیر چیکو مدل 38004

شیشه شیر چیکو مدل 38004

ظرفیت این شیشه شیر ۲۵۰ میلی لیتر می باشد. شیشه شیر چیکو از جنس پلی پروپیلن است و نوع سری آن معمولی می باشد. این شیشه شیر دارای سری با جنس سیلیکون است و دارای درجه بندی نیز می باشند. درپوش و عملکرد ضد نفخ دارد. یعنی طوری طراحی شده که از وارد شدن هوا داخل معده کودک جلوگیری می کند. این شیشه شیر یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد.

شیشه شیر اونت مدل SCF693/17

شیشه شیر اونت مدل SCF693/17

برند اونت برندی محبوب و بسیار با کیفیت می باشد. این شیشه شیر بسیار سبک است و سری گرد شبیه به سینه مادر دارد. از ویژگی های این شیشه شیر می توان به خاصیت نشکن بودن آن اشاره کرد. بدنه این محصول از جنس پلی پروپیلن است و ۲۶۰ میلی لیتر ظرفیت دارد. در ساخت این شیشه شیر از مواد مضر استفاده نشده است.

این شیشه شیر نیز دارای عملکرد ضد نفخ می باشد و همچنین از بهترین شیشه شیر کودک می باشد.

شیشه شیر چیکو مدل 38003

شیشه شیر چیکو دارای ظرفیت ۱۵۰ میلی لیتری می باشد. جنس این شیشه شیر از پلی پروپیلن می باشد و نوع سری آن نیز گرد می باشد. جنس شیشه شیر چیکو از سیلیکون است و دارای درجه بندی می باشد. این شیشه شیر درپوش دارد و عملکرد ضد نفخ نیز دارد. این برند یکی از برند های خوب می باشد و جزء بهترین شیشه شیر کودک می باشد.

شیشه شیر دکتر براونز کد 1

این شیشه شیر دارای سیستم ونت داخلی است که این امر سبب می شود مشکلات تغذیه کودک کمتر شود. از این شیشه ها در جهت کاهش گاز معده استفاده می شود. در ساخت این شیشه شیرها از مواد مضر استفاده نشده است. این شیشه شیر نیز دارای عملکردی ضد نفخ می باشد و به نوزاد حس طبیعی می دهد، زیرا سر این شیشه شیر شبیه سینه مادر می باشد.

این شیشه شیر دارای سر شیشه سیلیکونی است و دارای چسبندگی نمی باشد. شیشه شیر دکتر براونز یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد.

شیشه شیر دکتر جین مدل B36

شیشه شیر دکتر جین مدل B36

این شیشه شیر از جنس پلی پروپیلن می باشد. همچنین این شیشه شیر از بهترین شیشه شیر کودک می باشد و دارای دسته هایی است که به کودک در گرفتن شیشه و تغذیه کمک بسیاری می کند. ظرفیت این شیشه شیر ۱۸۰ میلی لیتر است. درپوشی که برای این شیشه شیر در نظر گرفته شده از ورود هرگونه عوامل خارجی به داخل جلوگیری می کند.

شیشه شیر بیبی لند مدل 408

شیشه شیر بیبی لند مدل 408

این شیشه شیر بهترین شیشه شیر کودک می باشد که از مواد با کیفیتی ساخته شده است. حجم آن ۱۵۰ میلی لیتر است و جنس آن از پلاستیک می باشد. از ویژگی های این شیشه شیر می توان به سری ارتودنسی آن اشاره کرد.

شیشه شیر مایا مدل ارتودنسی

شیشه شیر مایا مدل ارتودنسی

شیشه شیر مایا یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد. این شیشه شیر دارای ۳۰۰ میلی لیتر ظرفیت می باشد و جنس آن از پلی پرو پیلن می باشد. شیشه شیر مایا همچنین دارای سری سیلیکون و درجه بندی نیز می باشد. این شیشه شیر دارای عملکردی ضد نفخ است و دسته نیز دارد.

شیشه شیر پنبه ریز مدل 3411B

شیشه شیر پنبه ریز مدل 3411B

شیشه شیر پنبه ریز دارای ظرفیت ۲۴۰ میلی لیتری می باشد. این شیشه شیر یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد. شیشه شیر پنبه ریز دارای درجه بندی و درپوش می باشد و جنس سری آن سیلیکونی است. همچنین جنس خود شیشه شیر از پلی کربنات است و دارای سری معمولی است.

شیشه شیر وی کر مدل B325

شیشه شیر وی کر مدل B325

شیشه شیر وی کر از بهترین شیشه شیر کودک می باشد. این شیشه شیر دارای ۱۲۵ میلی لیتر ظرفیت است و جنس آن از پلی پروپیلن می باشد. این شیشه شیر دارای درجه بندی و درپوش می باشد و جنس سری آن لاتکس است. شیشه شیر وی کر دارای سری معمولی می باشد.

شیشه شیر آنتی کولیک twist shake

 

شیشه شیر آنتی کولیک twist shake

این شیشه شیر یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد. شیشه شیر آنتی کولیک دارای توری است که توده شیر را از بین می برد و همچنین کیفیت بسیار بالایی دارد. این شیشه شیر محفظه اضافه ای دارد و دارای ۲۲۰ میلی لیتر ظرفیت می باشد. همچنین دارای درپوش است و عملکردی ضد نفخ دارد.

نوع پستانک بهترین شیشه شیر کودک

نوع پستانک شیشه شیر نیز امری بسیار پر اهمیت می باشد. باید تمام تلاش خود را بکنید تا از بهترین شیشه شیر کودک و پستانک برای فرزند خود استفاده کنید. در این قسمت به نوع پستانک شیشه شیر و مواردی که اهمیت بسیاری در نوع پستانک دارند، می پردازیم:

 • برخی از انواع پستانک ها از مکش هوا جلوگیری می کنند. این نوع پستانک ها سبب جلوگیری از هوا در معده کودک و دل درد آن ها می شوند. پس سعی کنید از پستانکی استفاده کنید که دارای این ویژگی باشد و از وارد شدن گاز و هوا در معده کودک جلوگیری کند.
 • برخی از پستانک ها به شکل طبیعی طراحی شده اند که سبب یادآوری فرزند به تغذیه طبیعی از شیر مادر می شود. اگر شما از شیشه شیر و پستانک به تازگی می خواهید استفاده کنید، بهتر است از پستانک های طبیعی استفاده نمایید.
 • پستانک ها دارای سایزهای متنوع و مختلفی می باشد. شما باید با توجه به سن کودک خود پستانک های سایز مناسبی را برای او تهیه کنید. این امر سبب تغذیه بهتر و مناسب تر کودک شما می شود.
 • در برخی از موارد مکیدن پستانک ها می تواند سبب تغییر فرم دندان های فرزند شما شود که به تازگی درحال رشد و در آمدن می باشد. اگر فرزند شما به تازگی دندان در آورده و در زمان در آوردن دندان می باشد، از پستانک های مدل ارتودنسی استفاده کنید. زیرا این پستانک ها سبب جلوگیری از تغییر فرم دندان ها می شود.
نوع پستانک بهترین شیشه شیر کودک

انواع شیشه شیر

شیشه شیر مدل استاندارد

این مدل شیشه شیر سالیان سال است که در بازار وجود دارد. این شیشه شیر دارای فرم صاف و ظاهر کلاسیک می باشد. شیشه شیر مدل استاندارد، دارای دو نوع شیشه ای و پلاستیکی می باشند. این شیشه شیر به راحتی قابل شستن می باشند، ولی اگر می خواهید گاز درون معده کودک جمع نشود باید درپوش های پستانکی مناسب استفاده کنید.

ایراد این مدل شیشه شیر در مکش هوای آن است که هیچ راه حلی برای جلوگیری از مکش هوا وجود ندارد. می توانید از این شیشه استفاده کنید، ولی از درپوش پستانکی مناسبی که از مکش هوا جلوگیری می کند نیز استفاده نمایید.

شیشه شیر مدل طبیعی

شیشه شیر طبیعی دارای مزایایی می باشد. یکی از این مزایا جمع نشدن گاز در معده کودک می باشد. این شیشه شیر دارای فرمی است که از هوا داخل معده کودک و همچنین دل درد به دلیل تجمع هوا در معده جلوگیری می کند. در این روش درپوش ها به شکل خوبی طراحی شده اند که می توان آن را به صورت جداگانه خریداری کرد و با شیشه شیر های دیگری استفاده کرد.

شیشه شیر مدل زاویه دار

این شیشه شیر یکی از بهترین شیشه شیر کودک می باشد که برای آسایش و راحتی مادر و فرزند طراحی و ساخته شده است. همانطور که می دانید باید شیشه شیر را به صورت زاویه دار بگیرید تا شیر به گلوی فرزند شما نپرد. در این حالت از تجمع هوا در معده کودک جلوگیری می شود.

همچنین بیشتر مادران در حالت خوابیده به فرزند خود شیر می دهند که این شیشه شیرهای مدل زاویه دار سبب راحتی و آسایش کودک و همچنین مادر می شود. برای جمع نشدن هوا در معده فرزند، می توانید از این شیشه و درپوش دیگری که سبب جلوگیری از این امر می شود، استفاده نمایید.

شیشه شیر مدل آستردار

این شیشه شیرهای آستردار بیشتر به صورت شیشه شیر یک بار مصرف شناخته می شود که البته این شیشه ها یک بار مصرف نیستند. درون شیشه ها یک آستر یک بار مصرف قرار می گیرد که استریل شده می باشد و با بستن درپوش فیکس می شود. این آسترها سبب از بین بردن حباب های هوا در هنگام تغذیه کودک می شود.

بعد از تغذیه کودک این آسترها دور ریخته می شوند. پس شیشه شیر یک بار مصرف نمی باشد و فقط آستری که درون آن قرار می گیرد یک بار مصرف است.

زمان تعویض سر شیشه

 • پس از ریختن شیر داخل شیشه شیر مقداری از آن شیر را روی دست خود بریزید. اگر این شیر قطره قطره روی دست شما ریخت نیازی به تعویض آن نیست ولی اگر آن شیر به صورت مداوم از شیشه شیر خارج شد، زمان تعویض شیشه شیر است و باید سعی کنید آن را تعویض نمایید.
 • اگر بعد از مدتی استفاده از شیشه شیر متوجه کدر شدن سر شیشه آن شدید باید به تعویض شیشه شیر بپردازید. در صورت تغییر رنگ سر شیشه شیر نسبت به روز اول، باید آن را تعویض نمایید.
 • اگر سر شیشه نازک شود یعنی آن آسیب دیده است. شما می توانید نوک سر شیشه را جمع کنید در این صورت متوجه نازکی آن می شوید، اگر بعد از فشار دادن به حالت اول خود بازگشت نیازی به تعویض نیست. در غیر این صورت باید تعویض شود.
 • در صورت چسبندگی و یا باد کردن سر شیشه هرچه سریعتر به تعویض آن بپردازید.
 • والدین باید سعی کنند تا هر چند وقت یک بار سر شیشه فرزند خود را بررسی نمایند تا اگر سر شیشه آسیب دیده و دچار پارگی شده آن را تعویض نمایند. در صورت تعویض نکردن ممکن است سبب زخم شدن دهان فرزند شما شود.
 • اگر فرزند شما کمتر از شیشه شیر استفاده می کند باز هم بعد از مدتی باید آن را تعویض کنید این شیشه شیر ها دارای تاریخ انقضا هستند که باید بعد از مدتی آن را حتما عوض کنید. پس اگر زمان تعویض سر شیشه فرا رسید سعی کنید، بهترین شیشه شیر کودک را تهیه نمایید.

کلام آخر

شیشه شیرها از اجزایی تشکیل شده اند که این اجزا شامل بطری، درپوش، سرپیچ و سری شیشه شیر می باشد. همچنین شیشه شیرها دارای انواع مختلف و متنوعی می باشند که هرکدام دارای معایب و مزایایی هستند. شما باید سعی کنید از بهترین شیشه شیر کودک برای فرزند خود استفاده کنید. این شیشه شیرها باید با توجه به سن فرزند شما و قابلیت و ویژگی های خود شیشه شیر تهیه شود.

از شما عزیزان بایت همراهی ما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم. سایت اوشاخ سعی داشته تا شما را با بهترین شیشه شیر کودک آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید وارد سایت شوید و ما را مطلع سازید.

5/5 - (3 امتیاز)