بهترین مدل پستانک نوزادی【سال1401】👶

بهترین مدل پستانک نوزادی

پستانک یکی از وسایلی است که برای آرام کردن نوزادان به هنگام بی تابی و گریه مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله می تواند از بیماری های شایع بین نوزادان مثل رفلاکس معده پیش گیری نماید و برای حفظ سلامت آن ها موثر باشد. مصرف پستانک باید به نحوی باشد که نوزاد بتواند به راحتی آن را ترک کند، چون از 24 ماهگی به بعد به هیچ عنوان استفاده از آن توصیه نمی شود. استفاده از پستانک مزایا و معایبی به همراه دارد که ما در این مقاله سعی داریم علاوه بر صحبت در این مورد، بهترین مدل پستانک نوزادی را به شما معرفی کنیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بهترین مدل پستانک نوزادی چه کاربردی دارد؟

معمولا مکیدن انگشت و یا استفاده از بهترین مدل پستانک می تواند برای کاهش بی تابی و استرس نوزادان موثر باشد. با توجه به عادت نوزادان برای مکیدن انگشت در رحم مادر، بعد از تولد نیز به دنبال انگشت خود برای مکیدن می گردند. پستانک می تواند برای جایگزینی انگشت گزینه بسیار مناسبی باشد، اما ممکن است بسیاری از کودکان برای استفاده از پستانک رغبتی نشان ندهند.

طبق نظر پزشکان اطفال مصرف پستانک و یا شیشه شیر پس از سه یا چهار سالگی، می‌تواند روند رویش دندان‌ های شیری و فک کودک را با مشکلاتی مواجه سازد ودر بعضی موارد عوارض آن به حدی برسد که در پنج تا هفت سالگی کودک مجبور به مراجعه به بهترین دندانپزشک اطفال برای ارتودنسی دندان و جراحی فک شد.

والدین باید مدت زمان استفاده از پستانک و یا شیشه شیر نوزادان را کنترل کنند، چون که حتی با استفاده از بهترین مدل پستانک مناسب با سن نوزاد امکان مشاهده مشکلاتی در روند رویش دندان های شیری و یا دائمی وجود دارد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که پستانک یا شیشه شیر کودک باید تمیز و استریلیزه شده باشد، زیرا می‌ تواند برای سلامت دهان و دندان کودک پرخطر باشد.

بهترین مدل پستانک نوزادی چه کاربردی دارد؟

دسته بندی بهترین مدل پستانک

بهترین مدل پستانک از نوع سیلیکونی

یکی از رایج ترین و پرکاربردترین نوع بهترین مدل پستانک عرضه شده توسط تولید کننده ها، پستانک‌ سیلیکونی است. مولکول‌ های سازنده مواد اولیه آن به صورت زنجیری از اکسیژن و سیلیکون می باشد. از ویژگی های مهم این پستانک، ضد آب و ضد اکسایش، مقاوم در برابر تغییرات دمایی مختلف، عدم جذب مزه ها، بو و رنگ های مختلف و تمیز شدن آسان است که استفاده از این پستانک را در مقایسه با انواع دیگر مثل لاتکس بیش تر کرده است.

بهترین مدل پستانک از نوع لاتکس

پستانک های لاتکس دارای جنسی نرم و انعطاف پذیر متناسب با فک و دندان نوزادان می باشد که این ویژگی، هم مزیت و هم عیب محسوب می شود، زیرا این نرمی ممکن است باعث کنده‌ شدن قسمتی از آن توسط دندان‌ های کودک شود، چرا که معمولا به دلیل درد و خارش لثه هنگام رویش دندان ها، کودک دائما درگیر کشیدن پستانک به دندان خود است. پستانک لاتکس ممکن است آلرژی زا باشد و در این صورت استفاده از جنس سیلیکونی توصیه می شود.

دلیل حساسیت زا بودن پستانک لاتکس به طور قطعی مشخص نیست، اما مقدار حساسیت ایجاد شده بین کودکانی که در سلول‌ های مغز استخوان، مجاری ادراری و مثانه دچار عارضه هستند و یا بیماری هایی مثل آسم و اگزما دارند، نسبت به بقیه بیش تر است.

بهترین مدل پستانک یک تکه

در پستانک یک تکه، دسته و قسمت اصلی از جنس سیلیکونی، لاتکس و یا پلاستیکی به صورت یک پارچه می باشد و به همین دلیل احتمال خفگی در هنگام استفاده را به حداقل می رساند.

بهترین مدل پستانک چند تکه

این پستانک ها از صفحه نگه دارنده، حلقه گیرنده و سر پستانک ساخته می شود که برای گروه های سنی مختلف 0 تا 3 ماهه، 3 تا 6 ماهه، 6 تا 18 ماهه و 18 تا 36 ماهه تولید می گردد.

بهترین مدل پستانک ارتودنسی

ساختار این پستانک‌ ها به نحوی است که در قسمت پایین صاف و در قسمت بالا گرد هستند. پستانک‌ های ارتودنسی در دهان کودک صاف شده و نوزاد با حالتی طبیعی عمل مکیدن را انجام می‌ دهد و فشار از روی دندان های در حال رشد کودک برداشته شده و احتمال بروز اختلال بر روی رشد دندان و فک کودک کاهش می یابد.

بهترین مدل پستانک گرد

این پستانک سنتی ترین و قدیمی ترین نوع پستانک است که برای کودکانی که از شیر مادر استفاده می کنند توصیه می شود، زیرا نحوه مکیدن پستانک و شیر مادر با هم متفاوت است و این نوع پستانک اختلالی در آن ایجاد نمی کند.

مزایا استفاده از پستانک :

🍼جلوگیری از مرگ ناگهانیاستفاده نوزاد از پستانک باعث بازشدن مجاری تنفسی شده و از مرگ ناگهانی بر اثر خفگی جلوگیری میکند.
✔جلوگیری از بهانه گیریاستفاده از پستانک باعث سرگرمی نوزاد می شود که از بهانه گیری و گریه نوزاد جلوگیری می کند.
👌تقویت مکیدن نوزادنوزادانی که نارس هستند و زودتر به دنیا می آیند با استفاده از پستانک می شود مکیدن را در آنها تقویت کرد که باعث می شود راحت تر شیر مادر را استفاده کنند.
💯کم کردن فشارهوادر سفرهای هوایی هنگامی که فشار هوا در سر و گوش نوزاد زیاد می شود باعث وحشت نوزاد می شود که با استفاده از پستانک این وحشت و صدای ناشی از تغییر جو از بین می رود.

10 تا از بهترین مدل پستانک نوزادی را بشناسید!

پستانک اونت SCF170

پستانک اونت SCF170

این پستانک که جزو بهترین مدل پستانک نوزادی در بازار شناخته می شود، دارای رنگی شفاف و سری بادامی می باشد که از جنس سیلیکونی بوده و قابلیت ضد عفونی کردن دارد. پستانک اونت عملکرد ضد نفخ داشته و برای نوزادان 0 تا 6 ماهه تولید می شود. همچنین پستانک سیلیکونی اونت دارای سری محافظ قفل دار است و از جذب میکروب جلوگیری می نماید.

پستانک دکتر براونز طرح پروانه

پستانک دکتر براونز طرح پروانه

یکی از دیگر بهترین مدل پستانک که برای نوزادان 0 الی 6 ماهه ساخته شده است، پستانک دکتر براونز طرح پروانه می باشد که گاهی به دلیل علاقه کودک ممکن است در سنین بالاتر نیز مورد استفاده گیرد و جایگزین مکیدن انگشت شود. این پستانک بدون بو و مزه بوده و مقاومت بیشتری نسبت به نوع لاتکس دارد. سایز و ساختار این پستانک به گونه ای است که مناسب دهان نوزادان بوده و باعث تسکین درد لثه های کودک می شود. همچنین سوراخ هایی که بر روی بدنه پستانک تعبیه شده است، باعث گردش هوا بین پستانک و پوست دهان کودک شده و از ایجاد حساسیت های پوستی جلوگیری می کند.

پستانک ارتودنسی ساونیکس طرح گربه

پستانک ارتودنسی ساونیکس طرح گربه

این پستانک در دسته بهترین مدل پستانک ارتودنسی قرار دارد که با جنس سیلیکونی خود، دارای دو رنگ صورتی و سبزآبی و شکل گربه ای می باشد. پستانک ارتودنسی ساونیکس دارای دو سایز می باشد و مواد به کار رفته در آن به شکلی است که از جذب بو، مزه و رنگ جلوگیری می کند. این پستانک قابلیت استریلیزه کردن دارد و فاقد BPA و مواد سمی می باشد.

پستانک اونت الترا ایر 0802

پستانک اونت الترا ایر 0802  

این پستانک در دسته جدیدترین پستانک الترا ایر اونت است که به دلیل نرمی و داشتن سوراخ هایی برای ایجاد گردش هوای بیش تر نسبت به مدل های قدیمی تر بسیار محبوب بوده و از نظر پذیرش توسط نوزادان جزو بهترین مدل پستانک به شمار می رود. در طراحی این پستانک از سری بادامی و جنس سیلیکونی استفاده می شود و به گونه ای است که عملکرد ضد نفخ داشته و از مواد سمی و BPA در آن استفاده نشده است.

پستانک اونت A085/06 

پستانک اونت A085/06 

نوزادان و کودکان همیشه جذب زیبایی و رنگ ها می شوند و والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز آن ها باید به این نکته توجه کنند. پستانک یکی از وسایلی است که علاوه بر داشتن زیبایی و جذابیت ظاهری باید کیفیت و ساختاری متناسب با دهان و دندان نوزادان داشته باشد. پستانک اونت مدل A08506 در بسته بندی دو عددی با وزن سبک و ابعاد مناسب، دارای مجرای عبوری هوا می باشد و از مواد غیر سمی در ساخت آن استفاده شده است. این پستانک با کیفیت فوق العاده خود جزو بهترین مدل پستانک در بازار است که رضایت بسیاری از مشتریان را کسب کرده است.

پستانک ارتودنسی طرح میکی موس TQ-PJ017

پستانک ارتودنسی طرح میکی موس TQ-PJ017

از دیگر مدل هایی که می تواند به عنوان بهترین مدل پستانک نوزادی معرفی شود، پستانک ارتودنسی با طرح میکی موسی می باشد. در این مدل از بهترین مواد برای ساخت استفاده شده است. همچنین طراحی آن به نحوی است که مانع به هم ریختگی فک و اختلال در روند رویش دندان ها می شود. این پستانک با وزن سبک و جذابیت بی نظیری که دارد مورد پسند و پذیرش بسیاری از نوزادان قرار می گیرد. همچنین بند متصل به آن از افتادن و گم شدن پستانک جلوگیری می کند.

پستانک بست بیبی طرح سبیل 2207.1

پستانک بست بیبی طرح سبیل 2207.1

این پستانک از نوع چند تکه بوده و دارای صفحه ای نگه دارنده و حلقه متصل می باشد که متناسب با ساختار دهان نوزادان می باشد. این پستانک در لیست بهترین مدل پستانک قرار دارد. بست بیبی دارای جنس سیلیکونی بوده و همین ویژگی از جذب بو و مزه جلوگیری می کند و امکان استریل کردن را به والدین می دهد. به خاطر داشتن طرح سبیل از نظر والدین جالب بوده و نشان از خلاقیت تولید کننده های آن دارد.

پستانک ارتودنسی بیبی لند 388

پستانک ارتودنسی بیبی لند 388

پستانک بیبی لند برای نوزادانی در رده سنی 6 تا 18 ماه ساخته شده است. برای تولید این پستانک از ساختار مولکولی اکسیژن و سیلیکون استفاده شده است که باعث کیفیت عالی آن شده و مزه و بو و رنگ های مختلف را به خود جذب نمی کند. وزن این پستانک 80 گرم است و سایز 2 محسوب می شود. این پستانک که یکی از بهترین مدل پستانک برای نوزادانی است که به تازگی دندان آن ها بیرون آمده، در رنگ نارنجی به بازار عرضه می شود.

پستانک وی کر طرح گیلاسی P135-3

پستانک وی کر طرح گیلاسی P135-3

پستانک وی کر با رنگ صورتی و طراحی جذاب آن جزو سبک ترین پستانک ها است که تنها 5 گرم وزن دارد. این مدل برای نوزادانی در رده سنی بدو تولد تا 6 ماه می باشد. وی کر با جنس سیلیکونی خود و کیفیت قابل قبولی که دارد باعث می شود والدین برای خرید بهترین مدل پستانک به سراغ این برند بروند.

پستانک ارتودنسی مایا کیوتی

پستانک ارتودنسی مایا کیوتی

پستانک های ارتودنسی با ساختاری که دارند در دهان کودک صاف شده و از ایجاد اختلال در ساختار فک و دندان جلوگیری می کنند. مایا با تولید پستانک های ارتودنسی توانسته جایگاه خوبی را در بازار کسب کند و به عنوان بهترین مدل پستانک نوزادی شناخته شود. این پستانک برای رده سنی 0 تا 6 ماه تولید شده است و وزن آن 37 گرم می باشد.

 مزایای استفاده از بهترین مدل پستانک 

جلوگیری از مرگ ناگهانی نوزادان

سندروم SIDS به معنی مرگ ناگهانی و غیر منتظره نوزادی است که کاملا سالم است. مرگ ناگهانی ممکن است هر موقع از شبانه روز، به‌ ویژه در خواب رخ دهد. مثلا ممکن است نوزاد هنگام خواب در وضعیت نادرستی مثل حالت دمر قرار بگیرد و دچار خفگی شود. کارشناسان معتقدند که استفاده از پستانک احتمال بروز مرگ ناگهانی در نوزادان را کاهش می‌ دهد. مصرف پستانک موجب باز شدن مجاری تنفسی شده و به بهبود تنفس نوزاد کمک می‌ کند.

بهبود درد قولنج در نوزادان

استفاده از بهترین مدل پستانک در نوزادان باعث ایجاد حس امنیت و آرامش می شود. پدر و مادرها می‌ توانند با استفاده از پستانک از حملات مکرر قولنج که به دلیل استرس و حرکات نامنظم در نوزادان به وجود می آید، جلوگیری کنند.

برای پرت کردن حواس نوزادان

والدین می توانند برای پرت کردن حواس نوزادان هنگام بهانه گیری و گریه کردن از پستانک استفاده کنند.

موثر برای تقویت مکندگی نوزادان نارس

نوزادانی که قبل از نه ماهگی به دنیا می آیند، نارس می باشند و مراحل رشد جسمی آن ها به طور کامل شکل نمی گیرد. استفاده از پستانک می تواند موجب تقویت مکیدن آن ها شود و خوردن شیر مادر را برای آن ها راحت تر کند.

مورد استفاده برای سفرهای هوایی

سفرهای هوایی برای نوزادان و والدین آن ها سخت است. تغییرات فشار هوایی که به صورت ناگهانی رخ می دهد باعث تولید صدا در گوش نوزادان و  وحشت آن ها می شود. بهترین مدل پستانک با درگیر کردن دهان نوزاد و ایجاد عمل مکیدن، فشار هوا را در گوش نوزاد عادی می کند.

 مزایای استفاده از بهترین مدل پستانک 

نکاتی که هنگام خرید بهترین مدل پستانک باید رعایت کرد

  • توصیه می شود هنگام خرید بهترین مدل پستانک به سراغ پستانک نوع یک تکه و گرد رفت. مدل های دو تکه احتمال جدا شدن دارد و ممکن است باعث خفگی نوزاد شود.
  • محافظ پستانک باید از جنس پلاستیک مقاوم باشد و روی آن سوراخ‌ هایی برای گردش هوا ایجاد شده باشد. عرض محافظ پستانک باید بیشتر از ۳ سانتی‌ متر باشد تا از قرار گرفتن آن به طور کامل در دهان کودک پیش گیری شود.
  • برای کودکان زیر ۶ ماه باید پستانکی با قابلیت شست و شو در داخل ماشین ظرف‌شویی و تحمل درجه حرارت بالا، خریداری شود.
  • هنگام خرید حتما به رده سنی درج شده بر روی برچسب پستانک دقت شود.

کلام آخر

پستانک از وسایل پر کاربردی است که مخصوص نوزادان در انواع مدل ها، طرح ها و قیمت ها تولید می شود. والدین باید پستانکی را برای کودک خود تهیه کنند که علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب مخصوص رده سنی نوزادشان باشد. استفاده از بهترین مدل پستانک علاوه بر مزایای گفته شده معایبی نیز به همراه دارد. لازم است والدین به مدت زمان استفاده نوزادان از پستانک و تمیز بودن آن توجه کنند. ما در این مقاله سعی کردیم 10 تا از بهترین مدل پستانک نوزادی را به شما معرفی کنیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. سایت اوشاخ آماده دریافت نظرات و انتقادات شما می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)