۱۰ تا از بهترین فیدر میوه خوری کودک【سال1401】👶

۱۰ تا از بهترین فیدر میوه خوری کودک

ما امروز قصد داریم شما را با ۱۰ تا از بهترین فیدر میوه خوری کودک آشنا کنیم. بعد از گذشت ۴ تا ۶ ماه بعد از به دنیا آمدن فرزندتان دیگر شیر مادر کافی نمی باشد، بلکه باید از غذاهای ساده دیگری نیز استفاده کند. برای انجام این کار شما نمی توانید میوه و یا غذا را جلوی فرزند خود بگذارید تا از آن تغذیه کند. بلکه باید از فیدر میوه خوری کمک بگیرید. ما در این مقاله شما را با لیستی از بهترین فیدر میوه خوری کودک آشنا کرده ایم، پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

فیدر میوه خوری چیست؟

فیدر غذاخوری و یا پستانک غذاخوری و میوه خوری وسیله ای است که شما می توانید در اختیار فرزند خود قرار دهید و بسیار ایمن می باشد. با این وسیله می توانید به فرزند خود میوه و غذای پخته و یا حتی دارو دهید. فیدر غذاخوری و یا میوه خوری وسیله ای است که مادر در آن میوه ها و یا غذاهایی را قرار می دهد. روی این فیدر سوراخ های کوچکی وجود دارد.

همچنین دارای دسته ای مستطیلی می باشد. سوراخ هایی که روی فیدر قرار دارد سبب خارج شدن طعم غذا می شود و کودک می تواند از آن ها تغذیه کند. کودک شما می تواند بدون کمک شما از این فیدر استفاده کند. سعی کنید برای کودک خود بهترین فیدر میوه خوری را تهیه کنید. برای استفاده از فیدر میوه خوری، غذای جامد را درون توری این فیدر قرار می دهید.

بعد از انجام این کار کودک به تنهایی می تواند از آن تغذیه کند. داخل این فیدر ها می توان میوه هایی مانند موز، توت فرنگی، کیوی و یا خرمالو و هر چیزی که فرزند شما به آن حساسیت ندارد را قرار دهید. همچنین این فیدر می تواند درد رشد دندان جدید کودک شما را از بین ببرد.

در صورتی که شما در آن فیدر انواع خوراکی های سرد را قرار دهید، کودک با جویدن فیدر سرمای مواد خوراکی داخل آن را به لثه های خود منتقل می کند و درد را می تواند کاهش دهد. بهترین فیدر میوه خوری و باکیفیت ترین آن را برای فرزند خود تهیه کنید.

فیدر میوه خوری چیست؟

مزیت استفاده از بهترین فیدر میوه خوری کودک

  • فیدر میوه خوری کودک به کودک کمک می کند تا بتواند راحت تر غذا بخورد. نوزادان معمولا از غذاهای جامد بیزارند. زیرا آن ها هنوز مهارت هماهنگی حرکتی دهانی را ندارند تا بتوانند هنگام خوردن جامدات احساس امنیت پیدا کنند. غذاهای جامد سبب دوری از غذا خوردن کودکان می شود. این فیدر به نوزاد کمک می کند تا به مسیر غذایی جامدات انتقال پیدا کند.
  • جویدن به هماهنگی و قدرت بسیاری در عضلات فک و سایر اعضا نیاز دارد که این ها مهارت هایی نیستند که یک نوزاد از هنگام تولد داشته باشد، بلکه باید تمرین شوند. این فیدرها کودکان را با اندازه و شکل غذاها آشنا می کند که در صورت استفاده نکردن از فیدر میوه خوری کودک ممکن است برای خوردن ایمن آماده نباشد. این فیدرها به کودکان این امکان را می دهد که به رشد مهارت های حرکتی دهانی برای تغذیه ایمن  کمک کند. شما در مرحله اول باید غذا و یا میوه را در این فیدرها بریزید و با فیدر به کودک میوه و یا غذا بدهید. بعد از آن کودک شما زمانی که به غذا علاقه نشان داد می توانید بدون فیدر غذا را به فرزند خود دهید.
  • این فیدرها می تواند در کاهش درد لثه کودک شما کمک کند. سردی میوه های داخل فیدر میوه خوری سبب کاهش درد لثه نوزادان شما که تازه شروع به دندان در آوردن کرده اند می کند. بهترین فیدر میوه خوری را برای کودک خود انتخاب و تهیه کنید.

۱۰ تا از بهترین فیدر میوه خوری کودک را بشناسید!

فیدر میوه خوری چیکو

فیدر میوه خوری چیکو

فیدر میوه خوری چیکو بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر از فرو رفتن قطعات میوه و خوراکی به گلوی کودک شما جلوگیری می کند. فیدر میوه خوری چیکو به راحتی شسته می شود و ظاهر آن شبیه پستانک می باشد. این فیدر یک توری دارد که می توانید غذاهای پوره شده و میوه ها را داخل آن بریزید. این فیدر مناسب کودکان ۶ ماه به بالا می باشد.

فیدر میوه خوری بیبی لند مدل 285

فیدر میوه خوری بیبی لند مدل 285

فیدر میوه خوری بیبی لند یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این شرکت یکی از شرکت های معتبر ایرانی می باشد که محصولات کودک و مادر را تولید می کند. فیدر میوه خوری بیبی لند دارای ۳ سری در سایز های کوچک، متوسط و بزرگ می باشد. شما باید سعی کنید هرکدام که مناسب فرزند شما می باشد را انتخاب کنید.

در این فیدرها می توانید انواع غذاها مانند پوره سیب زمینی، گوشت، مرغ پخته شده و انواع میوه ها مانند خرما، موز و … را قرار دهید. این پستانک دارای سه سری سیلیکونی می باشد که سایزهای S، M و L می باشد.

فیدر میوه خوری سوییت بیبی مدل 036

فیدر میوه خوری سوییت بیبی مدل 036

فیدر میوه خوری سوییت بیبی یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر دارای سری گرد است و جنس سری آن سیلیکونی می باشد. فیدر میوه خوری سوییت بیبی برای سن ۶ ماه تا ۱۸ ماه مناسب است و همچنین دارای درپوش می باشد. این فیدر زنجیر ندارد و قابلیت استریل کردن نیز ندارد. فیدر میوه خوری سوییت بیبی دارای حلقه می باشد.

فیدر میوه خوری مایا

فیدر میوه خوری مایا

فیدر میوه خوری مایا یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر محصول ایران است و نوع آن پستانک می باشد. جنس فیدر میوه خوری مایا ترکیب سیلیکون و پلی پروپیلن می باشد و دارای ۵۰ گرم وزن است. این فیدر برای سن بالای ۴ماه مناسب می باشد و همچنین جنس سری آن از سیلیکون است و جنس بدنه ترکیبی از سیلیکون و پلی پروپیلن است.

فیدر میوه خوری اونت

فیدر میوه خوری اونت

این فیدر از نوع پستانک می باشد. فیدر میوه خوری اونت یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر برای نوزادان ۳ ماه به بالا  مناسب است و دارای سری گرد می باشد. جنس سری این فیدر سیلیکون است و وزن آن ۱۰۰ گرم می باشد. همچنین این فیدر دارای درپوش می باشد و حلقه دارد ولی زنجیر ندارد و همچنین قابلیت استریل کردن نیز ندارد.

فیدر میوه خوری مادرکر

فیدر میوه خوری مادرکر

فیدر میوه خوری مادرکر یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر برای کودکان بالای ۴ ماه می تواند بسیار مناسب باشد. همچنین این فیدر دارای درپوش و دو عدد سری می باشد و دارای دسته نگهدارنده نیز می باشد. فیدر میوه خوری مادرکر از مواد شیمیایی و مضر ساخته نشده و ساخت کشور ایران می باشد. فیدر میوه خوری کودک مادرکر دارای کیفیت مناسبی می باشد و شما می توانید با خیال راحت آن را تهیه کنید و برای  کودک خود از آن استفاده نمایید.

فیدر میوه خوری وی مدل 208

فیدر میوه خوری وی مدل 208

فیدر میوه خوری وی از مواد صد در صد سیلیکون با گرید غذایی ساخته شده است. این فیدر یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. در ساخت این فیدر از مواد شیمیایی و مضر استفاده نشده است، همچنین دارای کیفیت بالایی می باشد و از مواد با کیفیت برای ساخت آن استفاده شده است.

فیدر میوه خوری وی دارای درپوش است که این درپوش می تواند از پستانک غذاخوری در مواقعی که از آن استفاده نمی شود محافظت کند. فیدر میوه خوری وی مدل 208 یکی از محصول های باکیفیت جهت استفاده از آن برای فرزند شما می باشد.

فیدر میوه خوری بی باکس

فیدر میوه خوری بی باکس

فیدر میوه خوری بی باکس برای کودکان بالای ۶ ماه بسیار مناسب می باشد. این فیدر یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. فیدر میوه خوری بی باکس دارای یک سری توری و همچنین دارای درپوش می باشد. این فیدر دسته ارگونومیک نیز دارد. در ساخت این محصول از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده و جنس آن از پلاستیک باکیفیت می باشد.

شست و شوی این محصول بسیار آسان است و برای ماساژ لثه کودک بسیار مناسب است. فیدر میوه خوری بی باکس یک توری اضافه نیز دارد، همچنین استفاده از آن بسیار آسان می باشد. این برند از برند های معتبر می باشد که دارای بالاترین سطح استاندارد روز دنیا می باشد.

فیدر میوه خوری xibi

فیدر میوه خوری xibi

این فیدر یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. xibi برند کشور ایتالیا است. این فیدر دارای سری سیلیکونی بسیار نرم می باشد که مناسب دهان و لثه کودکان شما است. این فیدر دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

فیدر میوه خوری xibi مناسب ترین وسیله برای کاهش احتمال خفگی و پریدن تکه هایی به گلوی کودک شما می باشد. این فیدر دارای سری یدکی می باشد و همچنین دارای درب محافظ پلاستیکی نیز می باشد.

فیدر میوه خوری مانچکین

فیدر میوه خوری مانچکین

فیدر میوه خوری مانچکین یکی از بهترین فیدر میوه خوری کودک می باشد. این فیدر برای کودکان بالای ۶ ماه طراحی شده و مناسب می باشد. این محصول یک درپوش دارد و همچنین دارای یک دسته ارگونومیک و یک سری توری نیز می باشد. استفاده از این فیدر آسان و راحت می باشد و همچنین به ماساژ لثه نوزاد شما کمک می کند.

در این محصول از مواد شیمیایی و مضر استفاده نشده و بعد از هر استفاده می توانید آن را بشویید. فیدر میوه خوری مانچکین محصولی از کشور آمریکا می باشد و جنس آن از پلاستیک مرغوب و باکیفیت است. سعی کنید در تهیه فیدر میوه خوری برای کودک خود دقت کنید تا بهترین فیدر میوه خوری کودک را تهیه نمایید.

نکات لازم برای استفاده از فیدر میوه خوری

برای استفاده از فیدر میوه خوری کودک باید مواردی را رعایت کنید. پسمانده ها را در فیدر میوه خوری نگه ندارید. غذاهایی که در فیدر باقی می مانند می توانند به باکتری هایی آلوده شوند که از دهان کودک منتقل می شود. اگر این فیدرها دارای غذاهای نیمه خورده شده باشند، باکتری ها در غذا زیاد می شوند و آن را آلوده می کنند. سعی کنید از بهترین فیدر میوه خوری استفاده کنید.

سعی کنید از این فیدرها برای مدت طولانی استفاده نکنید، اجازه دهید فرزند شما بعد از گذشت ۱ سالگی به شکل عادی غذا بخورد و استفاده از فیدر میوه خوری را از برنامه غذایی فرزند خود حذف کنید. از این فیدرها باید زمانی استفاده کنید که می خواهید کودک را سرگرم کنید نه برای تغذیه منظم کودک. پس سعی کنید از آن به طور مداوم استفاده نکنید.

بعد از هربار استفاده از این فیدرها سعی کنید آن را خوب بشویید. شستن این فیدرها در بهداشت و سلامت کودک بسیار کمک می کند. اگر این فیدرها شسته نشوند، می توانند سبب بیماری کودک شوند. نشستن فیدر سبب می شود زمانی که آن فیدر در محیط باز قرار گرفته میکروب هایی روی آن قرار بگیرد که این امر سبب مبتلا شدن فرزند شما به بیماری می شود.

نکات لازم برای استفاده از فیدر میوه خوری

نحوه تمیز کردن بهترین فیدر میوه خوری کودک

برای این که فیدر میوه خوری را به خوبی تمیز کنید باید آن را زیر آب بگیرید و با فشار آب تکه های غذا را از داخل آن جدا کنید. می توانید با یک برس ریز و یا مسواک تمیز و با استفاده از یک محلول شوینده همه قسمت های آن را بشویید و به خوبی تمیز کنید. بعد از استفاده از فیدر آن را بشویید تا راحت تر شسته شود و آلودگی در آن ایجاد نشود.

سعی کنید از یک فیدر میوه خوری باکیفیت و بهترین فیدر میوه خوری کودک استفاده کنید تا در صورت شستن پی در پی، آن ها زود از بین نروند.

کلام آخر

فیدر میوه خوری وسیله ای است که دارای یک تور می باشد که این تور دارای سوراخ های کوچک و زیادی است. داخل این فیدر میوه و یا غذاهای ساده ریخته می شود و کودک می تواند به آسانی از آن تغذیه کند. سوراخ هایی که روی فیدر قرار دارد، سبب خارج شدن طعم غذا می شود و کودک می تواند از آن ها تغذیه کند. همچنین کودک می تواند بدون کمک مادر از این فیدرها استفاده کند.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. سایت اوشاخ همواره سعی داشته تا شما را با بهترین فیدر میوه خوری کودک آشنا کند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)