۱۰ تا از بهترین بالش شیردهی نوزاد【ایرانی و خارجی】👶🏻

۱۰ تا از بهترین بالش شیردهی نوزاد

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین بالش شیردهی آشنا کنیم. کودکان بعد از تولد نیاز دارند که از شیر مادر تغذیه کنند. بالش هایی وجود دارند که به آن ها بالش های شیردهی می گویند. این بالش ها کمک فراوانی در نگهداری کودک در وضعیت مناسب هنگام شیر خوردن می کنند. سعی کنید بهترین بالش را برای نوزادان خود تهیه کنید تا بتوانند با استفاده از آن به راحتی از شیر مادر تغذیه کند. ما در این مقاله، لیستی از بهترین بالش شیردهی موجود در بازار را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بالش شیردهی چیست؟

بالش شیردهی محصولی می باشد که هنگام شیردهی نوزاد برای راحتی در تغذیه نوزاد از مادر به کار می رود. همچنین این وسیله می تواند به راحتی مادر نیز کمک بسیاری کند. این محصول یکی از محصولات مهمی می باشد که توصیه می شود در زمان خرید سیسمونی آن را تهیه کنید. با استفاده از بالش های شیردهی، کودک می تواند به سینه مادر نزدیک شود و راحت تر از آن تغذیه کند.

هم مادر و هم نوزاد باید در وضعیت صحیحی قرار داشته باشند تا نوزاد بتواند به خوبی از شیر مادر تغذیه کند. برای برخی از افراد نگه داشتن نوزاد روی دست و در حالت نامناسب می تواند بسیار دشوار باشد. در این صورت می توانید از بهترین بالش شیردهی موجود در بازار برای راحتی خود و فرزند خود استفاده کنید.

به طور کلی بالش های شیردهی دارای شکل هایی می باشند. بالش های شیردهی به شکل O ،C یا U می باشند که هرکدام برای انواعی از روش ها و وضعیت های شیردهی مناسب می باشد. بالش های شکل O دور تا دور بدن بسته می شود، ولی بالش های شکل C و U باز هستند و به جز شیردهی می توانید از آن برای وضعیت بهتر خواب نوزاد استفاده کنید.

بالش شیردهی چیست؟

نکات مهم هنگام خرید بهترین بالش شیردهی

اولین نکته ای که باید هنگام خرید بالش شیردهی به آن دقت کنید، ابعاد و وزن بالش می باشد. هم ابعاد و هم وزن بالش باید در تناسب کافی باشند. یک بالش شیردهی خوب باید طوری باشد که نوزاد روی آن احساس راحتی کند و همچنین به اندازه ای باشد که سر و گردن نوزاد راحت روی آن قرار بگیرد.

نکته دوم در خرید بهترین بالش شیردهی نوزاد، بند قابل تنظیم آن است. اکثر بالش های شیردهی بندهایی دارند که قابلیت تنظیم اندازه نیز دارند. شما می توانید زمانی که بهترین حالت برای شیردهی را پیدا کردید، بندها را سفت کرده و کودک شما در وضعیت ثابت بماند و به راحتی از شیر شما تغذیه کند.

از مهم ترین نکات هنگام خرید بهترین بالش شیردهی می توان به جنس بالش اشاره کرد. جنس بالشی که شما می خواهید تهیه کنید باید نرم و لطیف باشد تا سبب حساسیت پوستی نوزاد شما نشود و نوزاد روی آن احساس خوبی داشته باشد. یک بالش شیردهی خوب باید فاقد موارد حساسیت زا و آلرژیک باشد.

شما باید هنگام خرید بالش شیردهی برای نوزاد خود، به قابلیت شستشوی آن دقت کنید.  شما باید دنبال خرید بالش هایی باشید که دارای روکش باشند تا زمانی که این بالش ها کثیف شدند بتوانید روکش را در بیاورید و آن را بشویید.

مزایا و معایب بهترین بالش شیردهی نوزاد :

😣جلوگیری از دردبالش های شیردهی از دردهای ناشی از زایمان و سزارین هنگام شیردهی مادر جلوگیری می کند.
🤧جلوگیری از رفلاکس نوزادبهترین بالش شیردهی رفلاکس نوزاد هنگام شیرخوردن را از بین میبرد.
❌حمل دشواریکی از معایب بالش شیردهی حمل دشوار آن در مسافرت و جا به جایی می باشد.
❗سختی نوزاد اگر بالش شیردهی در موقعیت مناسب قرار نگیرد باعث اذیت نوزاد شده و نمیتواند به راحتی شیر بنوشد.

۱۰ تا از بهترین بالش شیردهی نوزاد را بشناسید!

بالش شیردهی دی روحه

بالش شیردهی دی روحه

بالش شیردهی دی روحه یک بالش چند منظوره می باشد. این بالش یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. این بالش دارای کمربند است که مادر می تواند آن را به کمر خود ببندد تا راحت تر شیردهی انجام شود. همچنین این بالش دارای جیب هایی می باشد که پد شیردهی و یا وسایل دیگر را می توانید درون آن بگذارید.

زمانی که لازم است نوزاد به شکم دراز بکشد، می توانید او را روی این بالش قرار دهید. همچنین این بالش امکان نشستن نیز دارد می توانید کودک خود را روی آن بنشانید و نگرانی برای افتادن کودک نداشته باشید. تا ۲۴ ماهگی می توان از این بالش استفاده کرد. جنس این بالش ها از پنبه است و جنس الیاف داخلی آن نیز پلی استر می باشد.

بالش شیردهی مدل Scrat

بالش شیردهی مدل Scrat

این بالش یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. این بالش با طراحی ارگونومیک و مطابق بافرم بدن مادر ساخته شده است. این مدل بالش شامل دو تکه می باشد که یک بالش مستطیل شکل با ابعاد بزرگتر قسمت پایینی را تشکیل داده و بالش دیگر کوچکتر می باشد و روی این کار قرار گرفته است. این بالش قابلیت جداسازی دارد.

همچنین روکش هردو تکه این بالش شیردهی از جنس پارچه نخی می باشد و داخل آن نیز الیاف پلی استر می باشد. می توانید برای راحتی و آسودگی نوزاد خو از این بالش شیردهی استفاده کنید.

بالش شیردهی ایسیز

بالش شیردهی ایسیز

بالش شیردهی ایسیز یکی از بهترین بالش شیردهی کودک می باشد. این بالش دارای بخشی است که مادر می تواند دست خود را داخل آن بالش کند و آن را کنترل کند. این بالش دارای مزایای می باشد که از مزایای آن می توان به قابلیت فرم دهی سر نوزاد اشاره کرد. این بالش از جنس نرم و لطیفی تولید شده و سبب حساسیت و آلرژی کودک شما نمی شود.

بالش شیردهی هلو بیبی

بالش شیردهی هلو بیبی

بالش شیردهی هلو بیبی یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. همچنین جنس این بالش پولیشی و بسیار نرم و لطیف است. این بالش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که به سر کودک آسیبی نمی رساند. این بالش در ۶ حالت می تواند تنظیم شود. این بالش برای جلوگیری رفلاکس در هنگام شیردهی مفید می باشد.

بالش شیردهی آرتمن بیبی

بالش شیردهی آرتمن بیبی

بالش شیردهی آرتمن بیبی یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. جنس پارچه این بالش ساتن ضد تعریق و تترون می باشد. همچنین الیاف داخل این بالش از پلی استر با دانسیته بالایی می باشد. این بالش قابلیت تنظیم زاویه مناسب سر نوزاد را دارد، و همچنین از رفلاکس نوزاد هنگام شیردهی جلوگیری می کند.

قابلیت جداسازی بالش ها هنگام شستشوی آن ها و امکان جمع شوندگی آن جهت حمل و نقل آسان از ویژگی های این بالش شیردهی می باشد.

بالش شیردهی نی نی هلپ کد 01

بالش شیردهی نی نی هلپ کد 01

بالش شیردهی نی نی هلپ یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. این بالش به نوزاد شما کمک می کند تا بتواند به راحتی و آسانی از شیر مادر تغذیه کند و همچنین این بالش ها می تواند به راحتی مادر نیز کمک فراوانی کند. رویه این بالش با استفاده از زیپ جدا می شود و شما می توانید آن را بعد از کثیف شدن جدا کنید و با آب سرد بشویید.

همچنین زیره بالش را می توانید در ماشین لباسشویی بشویید. وزن این بالش شیردهی ۱۰۰۰ گرم می باشد و جنس الیاف داخلی آن پشم شیشه می باشد. کودکان تا ۶ ماهگی می توانند از این بالش استفاده کنند و جنس این بالش از پارچه می باشد.

بالش شیردهی نوزاد طرح خرس

بالش شیردهی نوزاد طرح خرس

بالش شیردهی طرح خرس یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. این بالش یکی از ارزان ترین بالش شیردهی نیز می باشد. این محصول را می توانید بعد از هربار کثیف شدن توسط ماشین لباسشویی و یا دست بشویید. این بالش قابلیت حمل و نقل آسان را دارد و همچنین ظاهر کارتونی نیز دارد.

بالش شیردهی آنجلبل مدل Bear

بالش شیردهی آنجلبل مدل Bear

این بالش یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. بالش آنجلبل بالشی است که ابعاد آن چندان بزرگ نیست. این بالش نیز دارای طرحی کارتونی می باشد و ضد حساسیت و آلرژی می باشد. بالش شیردهی نوزاد آنجلبل می تواند در راحتی نوزاد و مادر بسیار موثر باشد. این بالش از جنس الیاف پلی استر می باشد.

بالش شیردهی ابرا مدل کلاسیک

بالش شیردهی ابرا مدل کلاسیک

بالش شیردهی ابرا سبب بالا نگه داشتن نوزاد هنگام شیردهی می شود و این امر سبب راحتی بیشتر نوزاد و همچنین مادر می شود. این بالش یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. بالش شیردهی ابرا بلندتر از بالش های دیگر می باشد و می تواند از رفلاکس نوزاد هنگام شیردهی جلوگیری کند.

این بالش قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارد و همچنین از مواد مرغوبی تولید شده است. بالش شیردهی ابرا از جنس پارچه می باشد و الیاف داخلی آن از پلی استر می باشد. این بالش دارای کیفیت بالایی می باشد و تا ۶ ماهگی می توان از آن استفاده کرد. وزن این محصول نیز ۸۵۰ گرم می باشد و این محصول سبب بالا نگه داشتن سر نوزاد هنگام شیردهی می شود.

بالش شیردهی مدل Maral

بالش شیردهی مدل Maral

بالش شیردهی مدل مارال یکی از بهترین بالش شیردهی نوزاد می باشد. این بالش به عنوان یک محافظ پشت سر کودک می باشد. بالش مارال یک بالش فانتزی و دارای وزن سبکی می باشد که مادران می توانند آن را به راحتی حمل کنند. این بالش برای کودک و همچنین مادر می تواند راحتی ایجاد کند و برای کودکان ۵ تا ۱۸ ماه می تواند مناسب باشد.

بالش شیردهی مارال دارای ۱۵۰ گرم وزن می باشد که این امر حمل و نقل آن را آسان کرده است. جنس این بالش شیردهی پلی استر است و جنس الیاف داخل آن نیز از پلی استر می باشد. این پارچه قابل شست و شو می باشد و شما می توانید بعد از هربار کثیفی آن را بشویید.

روش استفاده از بالش شیردهی

  1. ابتدا باید مکان مناسبی را برای شیردهی به کودک خود انتخاب کنید. سعی کنید از بهترین مکان برای این کار استفاده کنید تا کودک شما بتواند با آسودگی از شیر شما تغذیه کند.
  2. سعی کنید بالش شیردهی را به طور مناسبی دور کمر خود قرار دهید.
  3. بالش را به طور دقیقی تنظیم کنید و در صورتی تنظیم کنید که هم خود راحت باشید و هم نوزاد بتواند به راحتی تغذیه کند. بعد از انجام تنظیم، می توانید چسب ها و کمربند این بالش ها را ببندید.
  4. نوزاد روی بالش قرار گرفته است، بعد از انجام این مراحل می توانید عملیات شیردهی را برای نوزاد خود آغاز کنید. با استفاده از بهترین بالش شیردهی، کودک می تواند بسیار راحت تر از قبل از شیر مادر تغذیه کند.

قیمت بالش های شیردهی

قیمت این بالش ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. جنس این بالش ها و همچنین برند معتبری که این بالش ها را تولید کرده می تواند تاثیر فراوانی در قیمت بگذارد. همچنین جنس، کیفیت و … می تواند در قیمت این محصول بسیار موثر باشند. شما سعی کنید از بهترین بالش شیردهی برای نوزاد خود استفاده کنید تا نوزاد شما بتواند احساس آسودگی و راحتی داشته باشد.

روش استفاده از بالش شیردهی

مزایا و معایب بهترین بالش شیردهی

بالش های شیردهی دارای مزایا و معایبی می باشند. از مزایای بهترین بالش شیردهی می توان به راحتی بیشتر در طول بارداری، بهبود زخم های ناشی از انجام عمل سزارین، جلوگیری از رفلاکس نوزاد، کمک به نشستن کودک، حمایت از نواحی کمر، گردن و همچنین ستون فقرات نوزاد، بهتر قرار گرفتن سینه در دهان نوزاد  و همچنین راحتی بسیار نوزاد و مادر اشاره کرد.

همچنین از معایب بالش شیردهی نوزاد می توان به استفاده نادرست از بالش اشاره کرد که این امر می تواند باعث شود نوزاد به دلیل مناسب نبودن جا، نتواند از شیر مادر تغذیه کند و تغذیه برای او سخت و دشوار باشد. همچنین افرادی که همواره در حال رفتن به مسافرت می باشند ممکن است حمل این بالش ها برای آنها سخت و دست و پا گیر باشد.

افراد دارای سایز بدن مختلفی می باشند که این امر موجب شده که زنان مجبور شوند سایز مناسب خود را پیدا کنند. به دلیل اینکه این بالش ها معیار استانداردی ندارند باید مادران به دنبال بالش های مناسب سایز بدن خود بگردند.

کلام آخر

بالش شیردهی بالشی است که می تواند به تغذیه بهتر کودک هنگام شیردهی کمک فراوانی کند. این بالش ها اکثرا دور کمر مادر بسته می شوند و نوزاد روی آن ها قرار می گیرد که این امر هم سبب راحتی مادر و هم نوزاد می شود. این بالش ها دارای مزایا و معایبی می باشند. همچنین شما باید از بهترین بالش شیردهی برای فرزند خود استفاده کنید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاس گزاریم. سایت اوشاخ همواره تلاش کرده تا شما را با بهترین بالش شیردهی نوزاد آشنا کند، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق این سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)