بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر 【ایرانی و خارجی】👶

بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر

با توجه به این که سیستم گوارش و ایمنی نوزادان در ماه‌ های اولیه بسیار حساس می باشد، باید والدین از عدم ورود میکروب و باکتری‌های مضر به بدن نوزاد خود اطمینان داشته باشند. راه حل و روش پیشنهادی ما برای شما، استریل کردن شیشه شیر کودکان برای از بین بردن هرگونه میکروب می باشد. یکی از روش های ایمن برای این کار استفاده از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر می باشد. برای آشنایی با این وسیله با ما همراه باشید.

دلیل استریلیزه کردن شیشه شیر چیست؟

وقتی نوزادان قدم به این دنیا می گذارند به محیط جدید عادت ندارند و سیستم گوارش و عملکرد ایمنی بدن آن‌ها نسبت به میلیون‌ها باکتری موجود در محیط که ما هر لحظه با آن ها در تماس هستیم حساس است. با توجه به این که بعضی از میکروب‌ ها در دوران بارداری و هنگام شیردهی توسط مادران به نوزادان انتقال می یابد، سیستم ایمنی نوزادان که هنوز بالغ نشده است به طور قابل توجهی آماده پذیرش میکروب های ناشناس و ابتلا به انواع عفونت ها می باشد.

به خاطر همین، توصیه بهترین متخصص اطفال در تهران این است که پدرو مادرها برای ماه های اول زندگی نوزاد به طور مرتب شیشه شیر کودک شان را استریلیزه کنند. استفاده از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر می تواند انجام این کار را راحت تر کند. به وسیله آن تمامی میکروب ها و باکتری هایی که به شیشه شیر چسبیده باشند از بین برود.

دلیل استریلیزه کردن شیشه شیر چیست؟

بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر چند نوع است؟

بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر به طور کلی در 3 دسته طبقه بندی می شود که علت تفاوت آن ها نحوه استریل کردن شیشه شیر نوزاد است که باید با انواع آن ها آشنا شد.

دستگاه استریل کننده برقی

بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر برقی در کم ترین زمان ممکن و با به کار گیری انرژی برق و بخار آب، شیشه شیر کودکان را ضد عفونی و خشک می نماید.

استریل کننده مایکروویو

به وسیله این دستگاه می توانید شیشه شیر و یا بهترین مدل پستانک نوزادی ای که خریداری کرده اید را داخل کیسه موجود و یا خود دستگاه گذاشته و سپس آن را داخل مایکروویو قرار دهید.

نوعی از این دستگاه ها وجود دارند که چند کاره (برقی و مایکروویو) هستند و با هر دو روش شیشه شیر نوزاد را استریلیزه می کنند.

دستگاه استریل شیشه شیر ماوراء بنفش

یکی از انواع بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر، نوع ماوراء بنفش است که یکی از مدل های کم یاب می باشد. این وسیله در مراکز درمانی مثل دندان پزشکی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با به کارگیری به روز ترین فناوری ها، پستانک و شیشه شیر نوزادان را استریلیزه می کند.

دستگاه استریل کننده شیشه شیر با آب سرد

این دستگاه یک مخزن پلاستیکی دارد که باید از آب سرد پر شود و پس از آن چند قطره محلول سفید کننده یا قرص مخصوص شست و شو درون آن انداخته شود. حال باید شیشه شیر و هر گونه وسایل نوزادی که قرار است استریل شود درون آن قرار گیرد. بعد باید منتظر ماند تا حباب ها از بین برود. هنگامی که هیچ حبابی نماند می توان درب مخزن را بست و نیم ساعت منتظر ماند.

شیشه شیر یا پستانک کودک پس از خارج شدن از دستگاه لازم است برای از بین رفتن مواد شوینده اضافه شده مثل مایع سفید کننده، جوشانده شود. این دستگاه در مقایسه با انواع دیگر بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر پیشنهاد نمی شود، زیرا استفاده از آن زمان بر و پر زحمت است، اما قیمت پایین تری دارد.

10 تا از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر را بشناسید!

دستگاه استریل کننده شیشه شیر اونت 81

دستگاه استریل کننده شیشه شیر اونت 81

دستگاه استریل کننده شیشه شیر اونت از جنس پلی پروپیلن بوده و از انواع استریل کننده های مایکروویوی می باشد. این دستگاه ظرفیت قرار گیری 6 بطری را به طور هم زمان دارد. هنگامی که با استفاده از این دستگاه شیشه شیر کودک خود را استیل کردید تا 24 ساعت در صورت باز نکردن آن می توانید از تمیز ماندن آن اطمینان داشته باشید.

این دستگاه گنجایش 200 میلی لیتر آب را دارد و با توجه به توان مایکروویو مدت زمان استریل شدن آن متفاوت است. در این دستگاه یک گیره برای حفظ ایمنی برای زمانی که در مایکروویو قرار می گیرد، وجود دارد. در ضمن دستگیره های جانبی آن برای جابه جایی راحت تر تعبیه شده است. استریل کننده اونت یکی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر نوزادان می باشد.

دستگاه استریل کننده شیشه شیر دکتر براونز AC179-INTL

دستگاه استریل کننده شیشه شیر دکتر براونز AC179-INTL

دستگاه دکتر براونز، استریل کننده شیشه شیر از نوع برقی و چهار منظوره می باشد. این دستگاه می تواند برای مواردی چون استریل کردن، خشک کردن، استریل و خشک کن هم زمان و همچنین محفظه برای نگه داری اقلام استریل شده تا 24 ساعت مورد استفاده قرار گیرد. ظرفیت این دستگاه برای قرار گرفتن 6 شیشه شیر است. البته علاوه بر شیشه شیر، پستانک و دندان گیر را نیز ضدعفونی می کند.این برند نیز یکی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر می باشد.

استریل کننده شیشه شیر تفال Disney

 استریل کننده شیشه شیر تفال Disney

وزن استریل کننده تفال 2 کیلوگرم و از جنس پلاستیک می باشد. این دستگاه با ظرفیت 6 شیشه شیر می تواند با استفاده از انرژی برق در مدت زمان 3 دقیقه تمامی وسایل نوزاد را که نیاز به ضدعفونی شدن دارد استریل کند. این وسیله یکی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر در بازار است که ساخت کشور فرانسه می باشد.

سرویس استریل کننده شیشه شیر نوبی idvp50

 سرویس استریل کننده شیشه شیر نوبی idvp50

استریل کننده نوبی برای رده سنی 3 تا 12 ماه تولید شده است و حاوی یک دستگاه استریل کننده مایکروویوی به همراه دو شیشه شیر نوبی با درپوش ضد اشعه و قابل استریل شدن می باشد. در این دستگاه می توان چهار عدد شیشه شیر را همزمان با هم ضدعفونی نمود. جنس آن از پلاستیک بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد. تمام این ویژگی ها باعث شده است که از این دستگاه به عنوان بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر نام برده شود.

دستگاه استریل کننده کیکابو Twill

 دستگاه استریل کننده کیکابو Twill

کیکابو تولید کننده محصولات باکیفیت برای کودکان می باشد. یکی از این محصولات بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر است که متناسب با نیاز مادران در ابعاد کوچک و کارکرد راحت تولید شده است. این دستگاه به طور هم زمان و در مدت 5 دقیقه با استفاده از انرژی برق می تواند6 شیشه شیر را استریلیزه و خشک کند. محفظه شیشه ای آن نیز امکان مشاهده روند کار را به مادران می دهد.

دستگاه استریل کننده نوبیتا Alst 1084

دستگاه استریل کننده نوبیتا Alst 1084

این دستگاه دارای 6 محفظه برای استریل کردن شیشه شیر و سایر وسایل نوزادان می باشد. طراحی آن به نحوی است که می توان شیشه شیرها را در قسمت پایین و سری آن ها را در قسمت بالا قرار داد. مدت زمان لازم برای استریل کردن تنها 6 دقیقه است که می توان با استفاده از صفحه LED دستگاه این زمان را رصد کرد. نوبیتا یکی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر را در بازار عرضه می کند.

استریل کننده بیورر JBY40

 استریل کننده بیورر JBY40

بیورر ظرفیت 5 شیشه شیر و لوازم جانبی دیگر را دارد. این دستگاه می‌تواند در مدت زمان 5 دقیقه، بدون استفاده از هرگونه شوینده تمام آن ها را استریل کند و از هرگونه میکروب و باکتری پاک کند. دستگاه استریل کننده بیورر مایکروویوی می باشد و جزو بهترین برند دستگاه استریل کننده شیشه شیر به شمار می رود.

دستگاه استریل کننده شیشه شیر تویست شیک 78485

دستگاه استریل کننده شیشه شیر تویست شیک 78485

این دستگاه با رنگ مشکی و از نوع 5 کاره می باشد و قابلیت این را دارد که در مدت زمان 8 دقیقه تمامی لوازم کودک را استریل کند. استریل کننده تویست شیک می تواند 99.97 درصد میکروب ها و باکتری ها را از بین ببرد و پس از استفاده کردن آن ها را خشک کند. جنس آن از نوع پلاستیک پلی پروپیلن بوده و ظرفیت آن 8 عدد می باشد.

دستگاه استریل کننده شیشه شیر ساوینکس

 دستگاه استریل کننده شیشه شیر ساوینکس

یکی از دستگاه هایی که به عنوان بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر شناخته می شود، برند ساوینکس می باشد که با استفاده از مایکروویو می تواند 5 عدد بطری شیر، پستانک و لوازم جانبی دیگر را در کم تر از 4 دقیقه ضدعفونی کند. بر روی دستگاه سوراخ هایی قرار دارد که می تواند بخار آب را عبور دهد و در مدت زمان سه ساعت آن ها را استریلیزه نگه دارد.

دستگاه استریل کننده شیشه شیر کیکابو Wa22

دستگاه استریل کننده شیشه شیر کیکابو Wa22

جنس این دستگاه پلاستیکی بوده و چهار جایگاه برای قرار گیری بطری ها دارد. رده سنی مورد استفاده تا دو سال می باشد و مدت زمانی که برای آن لازم است تنها سه دقیقه است. این دستگاه یکی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر در بازار می باشد.

روش های استریل کردن با استفاده از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر و یا بدون آن

با استفاده از مایکروویو

 • اگر دسترسی به بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر وجود نداشته باشد، می توان از مایکروویو استفاده کرد. برای استفاده از این روش باید از امکان قرار گیری وسایل در مایکروویو مطمئن شد، چون شیشه شیرهای معمولی تحمل مایکروویو را ندارند.
 • حالا باید شیشه شیرها و پستانک ها را درون کاسه ای تمیز، بزرگ و پر از آب قرار داد. البته باید قطعات شیشه شیر از هم جدا شوند.
 • پس از شناور شدن شیشه شیر، سری بطری ها، پستانک، دندان گیر و باقی لوازم داخل کاسه پر از آب، باید آن ها را برای چندین دقیقه داخل مایکروویو قرار داد.
 • پس از پایان باید از مایکروویو کاسه را بیرون آورده و وسایل را از آن خارج کرد و منتظر ماند تا خشک شوند.

با آب جوش

 • استفاده از آب جوش یکی از آسان ترین و ساده ترین روش های استریلیزه کردن می باشد.
 • در این روش باید یک قابلمه ی متناسب و تمیز از آب پر شود به نحوی که شیشه شیر، سری آن، پستانک ها و دندان گیر در آن غوطه ور شود.
 • پس از قرار دادن همه وسایل در قابلمه لازم است درب آن بسته شود و برای چند دقیقه بجوشد.
 • سپس شعله را خاموش کرده و پس از خنک شدن آب، تمام تجهیزات را درآورده و در جای مناسب برای خشک شدن قرار گیرد.

محلول یا قرص استریل کننده

 • باید مقدار کمی از محلول ضد عفونی کننده یا قرص استریل کننده شیشه شیر، داخل کاسه یا وان پلاستیکی پر آب ریخته شود.
 • سپس تمام تجهیزات نوزادی درون ظرف قرار گیرد و پس از چند دقیقه با آب جوش آبکشی شود.

با استفاده از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر و نور یو وی

این دستگاه در اصل نوعی لامپ الکتریکی می باشد که در حداقل زمان ممکن شیشه شیر و پستانک نوزاد و باقی تجهیزات را استریلیزه کرد. بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر با استفاده از بخار و درجه حرارت بالا میکروب ها و باکتری هایی که روی شیشه شیر و پستانک وجود دارند از بین می برد.

روش های استریل کردن با استفاده از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر و یا بدون آن

چه زمانی باید از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر استفاده کرد؟

لزومی ندارد که شیشه شیر های نوزادان پس از هر بار استفاده، استریلیزه شود. اگر به طور کامل عمل شست‌ و‌ شوی انجام گیرد، نیازی به استریلیزه کردن نمی ماند و برای کودکان خطر آفرین نمی شود. با این وجود بهتر است هر چند وقت یک بار و یا هنگامی که شیشه‌های شیر در شرایط زیر قرار می گیرند، آن ها را استریل نمود:

 • زمانی که آن ها به تازگی خریداری شده باشند و قرار باشد برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرد.
 • هنگامی که کودک مبتلا به بیماری باشد، مخصوصا بیماری های عفونی مثل برفک دهان که نیاز به رعایت بهداشت دارد.
 • وجود ذرات و کثیفی هایی که با شست و شوی ساده از بین نرود.
 • هنگامی که آب تصفیه شده و تمیز موجود نباشد و یا مسافرتی باشد که از کیفیت آب نتوان اطمینان کسب کرد.
 • در صورتی که آب مصرفی، آب چاه باشد.

کلام آخر

وسایل نوزادان از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز است که علاوه بر شست و شوی ساده ضدعفونی شود تا میکروب ها و باکتری های آن از بین برود. وسیه ای که برای این مورد طراحی و تولید شده است، دستگاه استریل کننده می باشد. ما در این مقاله تعدادی از بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر را به شما معرفی کردیم.

سایت اوشاخ از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزار است. برای بهبود مطالب ارائه شده نظرات و پیشنهادات خود را در زیر مقاله برای ما کامنت کنید.

آیا می توان پس از استریل کردن از دستمال برای خشک کردن استفاده کرد؟

خیر، احتمال انتقال میکروب و باکتری وجود دارد.

آیا می توان شیشه شیر را نشسته در دستگاه استریل کننده قرار داد؟

خیر، باید شسته شود و بعد درون دستگاه گذاشته شود.

قیمت دستگاه استریل کننده شیشه شیر چند است؟

با توجه به برند و ظرفیت و کیفیت دستگاه این قیمت ممکن است بین 1 تا 6 میلیون متفاوت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)