10 تا از بهترین برند صندلی خودرو کودک【ایرانی و خارجی】👶

بهترین برند صندلی خودرو کودک

امنیت کودکان در خودرو یکی از دغدغه های مهم والدین می باشد. از این رو ما در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین برند صندلی خودرو کودک را به شما عزیزان معرفی کنیم. تنها راه قابل اعتماد برای امنیت کودکان، صندلی خودروی کودک است. بنابراین انتخاب بهترین صندلی خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار ممکن است دچار سردرگمی شوید. اگر شما هم برای کودک تان به دنبال بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشید، می توانید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

صندلی خودرو کودک چیست؟

نشاندن کودکان بر روی صندلی خودرو، چه در جلو و چه در عقب، بسیار خطرناک می باشد. چون جثه آن ها نسبت به اندازه صندلی خودرو بسیار کوچک تر است و این تفاوت ایمنی باعث می شود کمربند ایمنی به صورت کامل آن ها را در بر نگیرد و از آن ها در برابر حوادث محافظت نکند. برای حل این مشکل باید از بهترین برند صندلی خودرو کودک استفاده شود تا ایمنی آن ها بیشتر شود.

این صندلی ها به صورتی طراحی شده است که کودک را کاملا دربر می گیرد و کمربند هایی دارند که دقیقا متناسب با جثه کودکان طراحی شده است و آن ها را پوشش می دهد. برخی از این صندلی ها توسط کمربند ایمنی به خودرو متصل می شوند و برخی هم توسط قلابی به قسمتی از صندلی خودرو متصل می شوند. به این مدل از صندلی ها ایزوفیکس می گویند.

صندلی خودرو کودک چیست؟

ویژگی های خرید بهترین برند صندلی خودرو

از آن جایی که تنوع صندلی های خودرو در بازار بسیار می باشد، خرید و انتخاب بهترین برند صندلی خودرو کودک کمی سخت می باشد. در ادامه به چند مورد از ویژگی های مهم آن می پردازیم:

 • تناسب ابعاد صندلی با خودرو
 • انعطاف پذیری صندلی
 • ایمنی صندلی ماشین کودک
 • قابلیت شست و شو
 • داشتن جای لیوان و شیشه شیر
 • نصب و راه اندازی راحت
 • دارا بودن تشک های ضد تعریق
 • داشتن جای سر برای نوزادان

ویزگی های صندلی خودرو کودک :

💙ایمن بودنصندلی خودرو کودک باید احساس ایمنی کافی برای کودک در طول رانندگی ایجاد کند.
🌹راحت بودنباید کودک کاملا راحت در صندلی بنشیند و بخوابد.
🤩باکیفیت بودنصندلی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
🌸مقرون به صرفه بودنباید هزینه صندلی با کیفیت آن تناسب داشته باشد و مقرون به صرفه باشد.

10 تا از بهترین برند صندلی خودرو کودک را بشناسید!

صندلی خودرو کودک چیکو

صندلی خودرو کودک چیکو

صندلی خودرو کودک برند چیکو یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد. این صندلی برای گروه سنی 0 تا 12 سال قابل استفاده می باشد. دارای قابلیت تنظیم پشتی به 4 حالت و محل قرار گیری سر را دارد. اتصال آن به صندلی خودرو ایزوفیکس می باشد که نصب آن بسیار آسان و راحت می باشد. قابلیت شست و شو در ماشین لباس شویی و شست و شوی آسان با دست را دارد. همچنین دارای دو عدد جای لیوانی همراه این محصول می باشد.

صندلی خودرو کودک برند بلن

صندلی خودرو کودک برند بلن

صندلی خودرو برند بلن یک محصول باکیفیت و حرفه ای می باشد که از قابلیت ایزوفیکس یا همان اتصال امن بهره می برد. این محصول دارای ویژگی هایی همچون اتصال لنگری، محل قرار گیری سر، دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، وجود تشک دوبل، دارای نشیمن ضد تعریق و قابل شست و شو می باشد. این صندلی مناسب کودکان از 9 ماه تا 12 سال مناسب می باشد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو کودک برند کیکابو

صندلی خودرو کودک برند کیکابو

صندلی خودرو برند کیکابو یک محصول ویژه و خاص از برند اروپایی بلغارستان و اسپانیا می باشد. این محصول تمامی استاندارد های لازم جهانی را از آن خود کرده است و از بدو تولد تا 25 کیلوگرمی کودک طراحی و تولید شده است. ایمنی این صندلی توسط مکانیسم SPS تضمین شده است. این صندلی دارای 3 موقعیت ارتفاع کمربند و 4 حالت قابلیت تنظیم پشتی را دارد.

از ویژگی های دیگر این محصول دارا بودن پشتی نرم و قابل شست و شو، محل قرار گیری سر و کوسن اضافه می باشد و برای کودکان از بدو تولد تا 48 ماهگی مناسب می باشد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو برند بی بی فور لایف

صندلی خودرو برند بی بی فور لایف

صندلی خودرو برند بی بی فور لایف برای کودکان از بدو تولد تا 12 سالگی مناسب می باشد که وزن حدود 0 تا 36 کیلوگرم را دارند. این محصول دارای ایمنی ایزوفیکس می باشد. برای راحتی کودک، درون صندلی از پشتی نرم چرمی استفاده شده که قابل شست و شو می باشد.

این صندلی قابلیت تنظیم زاویه پشتی 3 حالته و چرخش 360 درجه را دارد که به صورت خواب کامل قرار می گیرد و برای نوزادان بسیار مناسب است. جنس پارچه صندلی آن ضد حساسیت و تعریق بوده همچنین قابلیت شست و شوی چند باره را نیز دارد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو برند بی بی لند

صندلی خودرو برند بی بی لند

صندلی خودرو برند بی بی لند یک محصول خوب و کاربردی با قیمت ویژه ای برای کودکان 1 تا 12 سال می باشد. استفاده وزنی پیشنهادی تولید کننده 9 تا 36 کیلو گرم می باشد. طراحی به روز و جای نشستن بزرگ با ابعاد مناسب، استفاده از این محصول را در هر خودرویی آسان کرده است.

از ویژگی های دیگر این محصول دارا بودن تشک نرم، ایمنی ایزوفیکس و نصب به حالت رو به جلو می باشد. این صندلی دارای تشک نرم و ضد حساسیت بود و همچنین دارای پد ضد تعریق می باشد. روکش این صندلی قابلیت شست و شوی چند باره را نیز دارد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو کودک برند چلینو

صندلی خودرو کودک برند چلینو

صندلی خودرو کودک برند چلینو برای گروه سنی 1 تا 7 سال مناسب می باشد و ظرفیت وزنی آن بین 9 تا 25 کیلوگرم می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول دارا بودن ایمنی ایزوفیکس، کمر بند ایمنی، محل قرار گیری سر، قابلیت شست و شو، زیره فوم سرد برای جلوگیری از تعریق، سگک کمربندی فلزی و 3 حالت نشسته، خواب و لم اشاره دارد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو برند دلیجان

صندلی خودرو برند دلیجان

صندلی خودرو برند دلیجان دارای کمربند ایمنی 5 نقطه ای است و از گارد محافظ جلو جهت ایمنی بیشتر بهره می برد. همچنین این محصول دارای گارد قابلیت فیکس شدن در 3 حالت مختلف را دارا می باشد. این صندلی قابلیت نصب رو به عقب و مناسب برای نوزادان تا وزن 13 کیلو گرم بوده و قابل نصب رو به جلو مناسب برای کودکان با وزن 9 تا 18 کیلوگرم می باشد.

قسمت نشیمن گاه این صندلی بسیار راحت بوده و و قابل شست و شو می باشد. همچنین دارای ویژگی اتصال امن به صندلی خودرو یا ایزوفیکس را می باشد. این محصول پرفروش ترین صندلی خودرو کودک ایرانی می باشد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو کودک برند نووا

صندلی خودرو کودک برند نووا

صندلی خودرو کودک برند نووا برای کودکان از بدو تولد تا 6 سالگی مناسب بوده و قادر است وزن تا 12 کیلوگرم را تحمل کند. این صندلی دارای کمربند ایمنی قابل تنظیم با اتصال 5 نقطه ای و پد های شانه می باشد. از قابلیت های مهم این محصول می توان به حالت خوابیده کامل یا کریر و روکش نرم و راحت آن اشاره کرد.

روکش پارچه ای این محصول ضد حساسیت بوده و قابل شست و شوی چند باره می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول بالشتک های نگهدارنده سر، شانه و لگن نوزاد و یک حالت نشسته و دو حالت خوابیده می باشد. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو برند آرتمن بی بی

صندلی خودرو برند آرتمن بی بی

صندلی خودرو کودک برند آرتمن بی بی دارای قابلیت تحمل وزن تا 36 کیلو گرم بوده و تا حدود 48 ماهگی برای ایمنی کودک شما قابل استفاده می باشد. این محصول دارای کمربند قابل تنظیم بوده و دارای پد نرم روی سینه و شانه نیز می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به مجهز بودن به محل قرار گیری سر اشاره کرد.ا

ین صندلی دارای تشک نرم و ضد حساسیت و تعریق می باشد و برای مسافرت های طولانی مدت بهترین گزینه است. همچنین روکش این صندلی قابل شست شو چند باره می باشد. داخل این صندلی می توانید صندلی مخصوص نوزاد را نصب کنید و در سنین بالاتر آن را به راحتی جدا کنید. از این رو این صندلی جزء یکی از بهترین صندلی خودرو کودک می باشد.

صندلی خودرو کودک برند آنجل بی بی

صندلی خودرو کودک برند آنجل بی بی

صندلی خودرو برند آنجل بی بی با قابلیت چرخش 360 درجه ای این امکان را به شما می دهد که صندلی را در دو حالت رو به جلو و رو به عقب نصب و استفاده کنید. این محصول قابلیت تنظیم پشت سری کودک در 5 حالت مختلف را دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این محصول دارا بودن حالت خواب 165 درجه آن و ایمنی صندلی ایزوفیکس اشاره کرد.

این صندلی دارای کمربند سوم هم می باشد که ایمنی خودروهایی که ایزوفیکس دارند را بالا می برد. کودک شما توسط کمربند 5 نقطه ای در این صندلی مهار می شود. پارچه این محصول تماما ضد حساسیت بوده و قابل شست و شو می باشد و دارای تشک دوبل نوزادی می باشد. از این رو این محصول جزء یکی از بهترین صندلی خودرو کودک می باشد.

ویژگی صندلی خودرو مخصوص نوزادان

یکی از اشتباهات رایج والدین در خرید صندلی خودرو این است که با خرید یک صندلی کودک چند ساله به نوعی صرفه جویی می کنند و از آن برای یک نوزاد هم استفاده می کنند. این صندلی قطعا از نظر سایز و اندازه هیچ مناسب نوزاد نبوده و ایمنی لازم را برای او فراهم نمی کند.

صندلی های خودرو مخصوص نوزادان به گونه ای طراحی شده که تا 16 کیلوگرمی نوزاد و کودک می توان استفاده کرد و بعد از آن هم اقدام به تهیه صندلی دیگری برای کودک تان کنید که قطعا تا 10 سالگی برایش الزامی است. زیرا مصوبه مجلس نیز برای همین موارد بوده و در صورت قانونی شدن مصوبه ذکر شده باید شاهد جریمه شدن برای متخلفین این مصوبه باشیم.

یکی از نکته های مهم برای نصب صندلی نوزاد این است که باید به صورت پشت به جلوی ماشین باشد و از پرت شدن نوزاد در هنگام تصادفات شدید جلوگیری کند. چون نوزاد توانایی نگهداری سر و گردن خود را ندارد و در حالت کلی همه اجزای او در برخورد شدید به جلو دچار آسیب می شود. برای صرفه جویی از این صندلی به عنوان کریر هم می توانید استفاده کنید.

ویژگی صندلی خودرو مخصوص نوزادان

علت منقضی شدن صندلی خودرو کودک

یکی از وسیله های لازم در هنگام خرید سیسمونی کودک صندلی خودرو کودک می باشد. بعضی از خانواده ها دوست دارند از بدو تولد از این صندلی برای ایمنی و راحتی فرزند خود استفاده کنند. سوالی که برای همه پیش می آید این است که از یک صندلی تا چه زمانی می توان استفاده کرد. آیا امکان استفاده برای فرزند دوم می باشد یا خیر؟ و یا می توان برای مدتی صندلی خودرو کودک دوستمان را قرض بگیریم یا ن؟

برای این سوالات پاسخ دقیقی نمی توان یافت ولی در بیشتر موارد تاریخ انقضای بهترین برند صندلی خودرو از زمان تولید بین 6 تا 10 سال می باشد. البته استفاده از این صندلی بعد از 10 سال غیر قانونی نمی باشد اما هیچ کس امنیت آن را نمی تواند تضمین کند. برای بررسی دقیق تر می توانید به وبسایت محصول مورد نظر مراجعه کنید و اطلاعات دقیق آن را مطالعه بفرمایید. در ادامه به چند دلیل منقضی شدن صندلی خودرو کودک می پردازیم:

 • پوسیده شدن صندلی خودرو
 • تغییر مقررات و استاندارد ها
 • محدودیت تست کارخانه دار ها
 • ثبت اطلاعات
 • از بین رفتن کمربند ایمنی

کلام آخر

صندلی خودرو کودک یکی از لوازم ضروری نوزاد می باشد. برای بردن کودکان به بیرون با خودرو سواری، تنها راه ایمنی کودکان استفاده از این صندلی مخصوص می باشد. والدین باید با توجه به وسیله نقلیه خود یکی از بهترین برند صندلی خودرو کودک را تهیه بفرمایند.

ما در این مقاله سعی داشتیم 10 تا از بهترین برند صندلی خودرو کودک را به شما معرفی کنیم. ممنون از شما که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم این مطالب برای شما کاربردی باشد. اگر هر گونه نظر یا انتقادی داشتید خوشحال می شویم برای ما در زیر کامت بگذارید. شما در سایت اوشاخ می توانید اطلاعات بیشتری درباره مادر و کودک بدست آورید.

چه زمانی صندلی خودرو کودک را تعویض کنیم؟

پارامترهای مختلفی هم ‌چون وزن کودک، قد و سن کودک دخیل هستند. 

چه زمانی می‌توان حالت صندلی را تغییر داد؟‌

زمانی که کودک رشد ذهنی بیش ‌تری پیدا می ‌کند.

 بهترین نقطه خودرو برای قرار دادن صندلی کجاست؟‌

وسط صندلی عقب خودرو

5/5 - (3 امتیاز)